Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur.
Contact us now +1128 5255 8454
support@elated-themes.com

Instagram Feed

Title Image

Koltuk Yıkama

Anti Bakteriyel Temizlik Hizmetleri

Koltuk Yıkama Nedir? Nasıl Uygulanır?

Koltukların derinlemesine temizliği için etkili bir yöntem olan yıkama ile ilgili bireylerin aklına takılan en önemli soru ise koltuk yıkamanın koltuklara zarar verip vermeyeceğidir. Peki, koltuk yıkama işleminin sanıldığı gibi koltuklara herhangi bir zararı var mıdır? Bu sorunun cevabı için kesin ve net bir şekilde “hayır” cevabını vermek mümkündür. Koltuk yıkama sırasında koltukların deforme olmalarına neden olabilecek hiçbir işlem uygulanmaz. Aksine düzenli olarak yıkatılan koltukların ömrü uzar ve çok daha uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Çünkü koltukların yıkanması sürecinde özel koltuk yıkama makinesi ve leke türüne uygun şampuanlar kullanılmaktadır.

Koltuk yıkama, özel ekipman ve temizlik ürünleri ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Aslına bakılırsa koltuklara asıl zarar verebilecek olan durum, evde temizlemeye çalışmaktır. Çünkü koltuk kumaşının özellikleri göz önünde bulundurulmadan uygulanan silme işlemi, kılıfların yıpranmasına ve renk değişimlerine neden olabilmektedir. Bunun yanında koltukların üzerinde dalga dalga su lekeleri de oluşabilmektedir. Koltuklara ciddi zarar veren ve ömürlerini kısaltan bu yanlış uygulamalar yerine koltuk yıkama hizmeti almak aynı zamanda ekonomik bir seçim olacaktır. Çünkü koltuklarınızı düzenli olarak yıkatarak eskimelerinin önüne geçer, değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Antibakteriyel Yıkama Hizmetleri.

Sıkça Sorulan Sorular

Koltuklarımı Yıkatmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Yunus Emre halı yıkama olarak şu anlık sadece Ankara içi hizmet vermekteyiz. İletişim numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Koltuk yıkamada temizleyici olarak ne kullanıyorsunuz?

Hidrojen bazlı temizlik ürünleri ucuzdur fakat kalıntı bırakır. Bu yüzdendir ki oksijen bazlı ürünler kullanıyoruz ve temizleme işleminden sonra içimiz rahat bir şekilde koltuklarınızı teslim ediyoruz. Oksijen bazlı deterjanların diğer bir avantajı ise derinlerdeki kiri yüzeye çıkarmasıdır. Oksijen bazlı ürünler uçucudur, kuruduktan sonra yok olur ve kalıntı bırakmaz .Piyasada bir çok firma tamamen bu işi maddi düşündükleri için ne olduğu belirsiz kimyasallar kullanmaktadırlar. Bu kimyasallar da alerjisi ve bebeği olanlar için tehlike doğurmaktadır.

Koltuk üzerindeki lekelere %100 çıkar garantisi veriyormusunuz?

Lekelere %100 çıkar garantisi veremiyoruz. Fakat elimizde mevcut profesyonel leke çıkarıcı ürünleri kullanıyoruz.%100 garanti veren firmalara  ise kesinlikle itimat etmeyiniz. Kuru temizlemeciler dahi bu garantiyi veremezler.

Araç Koltuğu Yıkama İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Yüz bölgesinde 8-10 seansta, vücut bölgesinde bayanlarda 4-6, erkeklerde 6 – 10 seansta kıl ve cilt yapısının uygun olması halinde bayanlarda % 70 – 90, erkeklerde % 60 – % 80 başarı ile sonuç alınmaktadır. Koyu ten, ince veya açık renk tüylere sahip kişilerde seans sayısı daha fazla, kalıcı epilasyon başarı oranı biraz daha düşük olabilir.

Yıkama Yapılan Oto Koltuklar Ne Kadar Sürede Kurur?

Koltuk yıkama makinelerimiz ile yıkama işlemi yapılırken püskürtülen su aynı anda makine tarafından geri çekilmektedir. İşlem sonrası kuruma süresini minimuma indirmek amacıyla yıkama işlemi bittikten sonra ek olarak 1-2 defa daha vakumlayarak süngerdeki ve kumaştaki suyun neredeyse tamamını geri çekiyoruz. Ortalama olarak araç koltuk yıkama sonrası kuruma süresi ise 2-3 saattir.

Çıkmayan Lekeler Nelerdir?

Çıkmayan leke türlerinin başında kan lekesi , tükenmez kalem veya mürekkep lekesi gelir. Kumaşın cinsine , lekenin yoğunluğuna , kumaşta kalma süresine ve üzerinde temizlik maddeleri ile ne kadar uğraşıldığına bağlı olarakta lekenin çıkarılabilme oranı artar veya azalır. Örneğin çok eski , üzerinde temizlik maddeleri ile temizlenmek için uğraşılmış , aşırı büyüklükteki lekelerin çıkma oranı çok düşüktür. Çok eski bile olsa üzerinde temizlemek için uğraşılmayan lekeler ise daha kolay çıkabilmektedir.

684
Mutlu Müşteri
1259
Tamamlanan İşlemler
167
Devam Eden İşlemler
1678
Hizmet Verilen Gün

Aklına Takılan Sorular mı Var ?